تاکسی های پرنده تا پایان سال 2017 وارد آسمان دبی می شوند

Volocopter یک استارتاپ آلمانی است که در زمینه تولید محصولات هوانوردی نظیر پهپادها فعالیت کرده و پیش تر با نام «E-Volo» شناخته می شد. هم اکنون خبر می رسد کمپانی مذکور با مقامات دبی به توافقاتی دست پیدا کرده و قصد دارد تاکسی های پرنده خود را تا پایان سال جاری میلادی در این شهر آزمایش کند.

گفتنی است توافق مذکور میان Volocopter و اداره راه و ترابری دبی به امضا رسیده و طی آن شرکت مورد اشاره در سه ماهه چهارم سال 2017 مولتی کوپترهای 18 پره خود را در آسمان این شهر به پرواز در خواهد آورد.

مولتی کوپترهای Volocopter تا پایان سال جاری میلادی به خلیج فارس می آیند

لازم به ذکر است استارتاپ مذکور پیشتر در سال گذشته هلیکوپتر VC200 خود را همراه با خلبان به پرواز در آورد و در اواسط فروردین ماه هم نخستین محصول نهایی را با نام 2X به همگان معرفی کرد. این مولتی کوپتر که دارای 18 پره است می تواند مسافت 27 کیلومتری را با حداکثر سرعت 69 کیلومتر بر ساعت طی کند. همچنین باید گفت 2X قادر است حداکثر 27 دقیقه را با سرعت بهینه 47 کیلومتر بر ساعت در هوا پرواز کند و چنانچه مسافت مهم نباشد می تواند خود را به سرعت 99 کیلومتر بر ساعت برساند.

می بایست اشاره کرد که پیش از کمپانی Volocopter، اماراتی ها قراردادی را هم با شرکت چینی Ehang بسته اند که امکان تست و بررسی درون های تاکسی در آسمان دبی را برای آنها مهیا می کند. حال باید ببینیم کدام کمپانی قادر خواهد بود سریع تر تاکسی های پرنده خود را وارد ناوگان حمل و نقل این شهر تکنولوژیک کند.

The post تاکسی های پرنده تا پایان سال 2017 وارد آسمان دبی می شوند appeared first on دیجیاتو.