عینک واقعیت افزوده اپل چه زمانی معرفی می شود؟

بر اساس گزارشات مشخص شده که اپل در حال کار بر روی یک عینک واقعیت افزوده است، ولی به نظر می رسد تا زمان معرفی آن زمان زیادی باقی مانده باشد. با این حال امروز قرار است آیفون جدید بهره مند از دوربین دوگانه و سنسورهای سه بعدی معرفی معرفی شود و انتظار می رود که این قابلیت های موبایل مذکور، به اپل و نیز توسعه دهندگان در دستیابی هر چه سریع تر به آینده واقعیت افزوده کمک نماید.

در بخش نرم افزار، iOS 11 با ARKit همراه شده. در بخش سخت افزار نیز تا زمانی که اپ های اولیه واقعیت افزوده نیاز به دوربین سه بعدی پیچیده آیفون اکس نداشته باشند، آیپد ها و آیفون های فعلی که قابلیت به روز رسانی به iOS 11 را دارند نیز از این اپ ها پشتیبانی کرده و می توانند از قابلیت های AR بهره برند.

از سوی دیگر یکی از اتفاقاتی مثبتی که از مراسم امروز اپل انتظار می رود، افزودن بخشی به نام «ARKit apps» (یا هر نام مشابه دیگری) به اپ استور خواهد بود؛ این بخش اپ های مرتبط با فناوری واقعیت افزوده را در خود جای خواهد داد.در این صورت آینده برای ارائه دیوایس های مرتبط با AR، از جمله عینک واقعیت مجازی اپل، هموار تر خواهد شد.

حتی اگر همین حالا هم تعداد زیادی از  کارمندان اپل سرگرم توسعه این عینک باشند، ولی انتظار نمی رود به این زودی ها شاهد معرفی رسمی آن باشیم. بر اساس گزارشات، یکی از مشکلات طراحی، حجیم بودن سنسورهای فعلی برای تعبیه در یک عینک با ابعاد معقول بوده و از این رو به نظر می رسد این شرکت حدود 3 سال تا عرضه محصول به بازار فاصله داشته باشد.

تحلیلگر مؤسسه برنشتاین، عینک هوشمند را محصول بزرگ بعدی اپل می داند

The post عینک واقعیت افزوده اپل چه زمانی معرفی می شود؟ appeared first on دیجیاتو.